Car

Historie společnosti: Více než dvacet let úsilí a píle

U naší kolébky stála nejstarší automobilka světa

V roce 1996 byla v Praze založena dceřiná firma koncernu Daimler pod názvem Mercedes Benz Engineering. Jejím hlavním posláním bylo poskytovat vývojovým centrům společnosti Daimler služby engineeringu, tedy služby vývoje výrobků, součástek, systémů a nástrojů.

Později byla Mercedes Benz Engineering přejmenována na MBtech Bohemia a stala se součástí německé skupiny MBtech Group, kterou v té době též vlastnila společnost Daimler.

Jelikož to, co vyvineme, chceme také vyrobit, založili jsme v roce 2004 Prototypové centrum v Plzni. Tam děláme mistrovské věci: vyrábíme prototypy. Plzeňské centrum je unikátem v celé naší skupině, které se v roce 2018 rozšíří o další dvě budovy.

Z Česka do celého světa

V roce 2012 koupila 65% podíl v MBtech Group špičková francouzská firma AKKA Technologies, přední světový poskytovatel služeb engineeringu v automobilovém, leteckém, obranném a dopravním průmyslu. Daimler si ponechal 35 %.

Vznikla tak globální engineeringová společnost působící v současné době již v 17 zemích světa. Akka Technologies zaměstnává přes 13 000 techniků a inženýrů a její roční obrat dosahuje 30 miliard korun. To byla pro MBtech Bohemia skvělá příležitost k dalšímu dynamickému vývoji a růstu.

Pracujeme pouze s těmi nejlepšími

V současné době zaměstnáváme více než pět stovek kmenových zaměstnanců, další stovky pro naši společnost pracují na základě flexibilních kontraktů nebo částečných úvazků. Celkem se na chodu firmy podílí přibližně osm set osob.

Spolupracujeme s předními technickými vysokými školami a univerzitami v Česku a mezi studenty jsme známou a žádanou značkou. Studentům a absolventům poskytujeme stáže, studentské praxe i dlouhodobé brigády a díky tomu vychováváme nové generace talentovaných techniků a techniček

certifikáty

Ručíme za vše, co děláme.
Naše práce podléhá přísným a náročným certifikacím: od dodržování kvality dokonce i v citlivém leteckém průmyslu, přes zabezpečení informací až po ochranu životního prostředí.
Zaměstnavatel regionu Sodexo 2017 sodexo

Tato webová stránka využívá k poskytování služeb a statistice návštěvnosti soubory cookies. Další informace

S využitím souborů cookies souhlasím. Souhlasím