Car

Vyhlazujeme designové plochy

Naším cílem je dokonalé zhmotnění představy návrhářů. Ve chvíli, kdy je pomocí hliněného modelu zvolen design, je nutné designérovo dílo znovu přenést na virtuální rýsovací prkno. Vyhlazování designové plochy, neboli anglicky class A surfacing, probíhá pomocí naskenování modelu prostřednictvím laserového nebo souřadnicového dotykového skeneru. Tím vznikne mračno bodů ve 3D prostoru. Při laserovém skenování může hustota dosáhnout až 30 bodů na centimetr čtvereční.

Tuto bodovou síť dále upravujeme a zjemňujeme tak, abychom dosáhli co nejhladšího a nejvěrnějšího zdigitalizování designových představ.

Dalším způsobem, jakým je možné vytvořit první virtuální model, je stavění ploch z tzv. 2D skic. Na jejich základě se nejprve vytvoří prostorové křivky v základních rovinách a poté se jimi prokládají plochy.

Počítačově modelujeme povrch exteriéru i interiéru vozu. Vytváříme základní plochy, které jsou pak použity už pro konstrukci prototypu. Ladí se ohromné množství detailů – spáry, hrany, linie, efekt dopadajícího světla a odlesků. V koordinaci s vývojem dalších systémů tak získává nový vůz svou tvář.

Naše řešení

Při vývoji designu libovolného dopravního prostředku poskytujeme služby světové úrovně. Konstruktéři i designéři mají díky nám k dispozici kvalitní digitální model.

MBtech Bohemia

Děláme engineering. Vyvíjíme a vymýšlíme špičkové technologie, nástroje, systémy a součástky, bez nichž se neobejde svět dneška ani budoucnosti.

Vývojové, prototypové a testovací centrum máme v Plzni, naše velká pobočka sídlí v Praze a další pobočku najdete také v Mladé Boleslavi.

Naší mateřskou firmou je německá MBtech Group. Společně s ní patříme do celosvětové technologické skupiny AKKA Technologies.com.

budova MbTech

certifikáty

Ručíme za vše, co děláme.
Naše práce podléhá přísným a náročným certifikacím: od dodržování kvality dokonce i v citlivém leteckém průmyslu, přes zabezpečení informací až po ochranu životního prostředí.
Zaměstnavatel regionu Sodexo 2017 sodexo

Tato webová stránka využívá k poskytování služeb a statistice návštěvnosti soubory cookies. Další informace

S využitím souborů cookies souhlasím. Souhlasím