Car

Procesní engineering

Zvyšujeme efektivitu a optimalizujeme jak výrobní, tak nevýrobní procesy. Díky tomu naši klienti šetří čas svých zaměstnanců a zároveň náklady, které jsou skryté v procesu výroby.

Srdcem i mozkem této specializace je procesní inženýr, který zná výrobní procesy zákazníka. Kontroluje je a analyzuje, identifikuje problematická, tzv. úzká místa a tato úzká místa pomocí následných opatření eliminuje.

Mapování výrobních, nevýrobních a administrativních procesů

Odhalíme klientovi cycle time, doby prostojů a neproduktivní činnosti operátorů. Pro zmapování procesů a provedení náměrů ve výrobě využíváme různé metody, např. VSM (Value Stream Mapping), BPMN či eEPC.

Studie proveditelnosti

Pokud zákazník plánujete novou výrobu a neví si rady s výběrem konkrétního zařízení nebo stroje, dokážeme pomoci s rozhodováním za pomoci studie proveditelnosti. Vypočteme dobu návratnosti investice, bod zvratu a další ekonomické ukazatele důležité pro správné rozhodnutí.

Tvorba virtuální reality

Naši klienti si s minimálními náklady ověří a otestují rozmístění strojů, skladů a manipulačních ploch v rámci svojí výroby. Reagujeme na změny, které s sebou nese Průmysl 4.0. Vytvoříme virtuální realitu výrobního závodu a naplánujeme efektivní rozvržení prostřednictvím 2D a 3D modelu, včetně materiálových toků jednotlivých výrobků.

Analýzy a optimalizace

Změříme, zda zákazníci využívají výrobní kapacitu svého podniku naplno. Do výroby vstoupíme jako nezávislý pozorovatel, zjistíme, jak funguje, v jakém stavu jsou procesy a následně navrhneme vylepšení. Využíváme pro práci metody lean managementu, jako je 5S, JIT (Just in Time), Six Sigma aj.

Naše řešení

Upřednostňujeme individuální přístup. Víme totiž, že každá firma má své problémy a úzká místa. Analyzujeme aktuální stav přímo na konkrétních pracovištích, v jednotlivých fázích výroby. Data vyhodnotíme, navrhneme změny a pomůžeme je zavést do výroby.

MBtech Bohemia

Děláme engineering. Vyvíjíme a vymýšlíme špičkové technologie, nástroje, systémy a součástky, bez nichž se neobejde svět dneška ani budoucnosti.

Vývojové, prototypové a testovací centrum máme v Plzni, naše velká pobočka sídlí v Praze a další pobočku najdete také v Mladé Boleslavi.

Naší mateřskou firmou je německá MBtech Group. Společně s ní patříme do celosvětové technologické skupiny AKKA Technologies.com.

budova MbTech

certifikáty

Ručíme za vše, co děláme.
Naše práce podléhá přísným a náročným certifikacím: od dodržování kvality dokonce i v citlivém leteckém průmyslu, přes zabezpečení informací až po ochranu životního prostředí.
Zaměstnavatel regionu Sodexo 2017 sodexo

Tato webová stránka využívá k poskytování služeb a statistice návštěvnosti soubory cookies. Další informace

S využitím souborů cookies souhlasím. Souhlasím