Car

Zemědělská a důlní technika

Bouřlivý rozvoj technologií se nevyhýbá ani jedné z nejtradičnějších lidských činností – zemědělství. Moderní farmáři a hospodáři spoléhají stále více na kvalitní techniku. Jen tak mohou zajistit potraviny pro rostoucí světovou populaci a zároveň snižovat fyzickou náročnost práce a zátěž životního prostředí.

Traktory s automatickou převodovkou a integrovanou satelitní navigací jsou dnes již běžnou záležitostí. Roste význam software a automatizace. V blízké budoucnosti předpokládáme prudký rozmach precizní autonomní zemědělské techniky. V MBtech již dnes pracujeme na tom, abychom díky svým zkušenostem z různých oborů poskytli výrobcům zemědělské techniky špičková zařízení a součástky vhodné do běžných i do extrémních podmínek.

Motor z traktoru? Pro důlní lokomotivu!

České společnosti Ferrit jsme pomohli s integrací traktorového motoru jako pohonné jednotky pro důlní závěsnou lokomotivu. V dolech hrozí nebezpečí výbuchu metanu a uhelného prachu. Proto musejí být všechny agregáty důlních lokomotiv konstruovány tak, aby splňovaly bezpečnostní požadavky.

Jak ochladit výfukové plyny.

Úkolem našich inženýrů bylo upravit stávající traktorový motor tak, aby splňoval přísné nároky důlního provozu. Především museli snížit povrchovou teplotu svodu výfukových plynů a také povrchovou teplotu turbodmychadla, které je výfukovými plyny poháněno.

Pro obě kritické součásti pohonné jednotky jsme použili metodu vodního chlazení. Turbodmychadlo jsme vybavili speciálním vodním chlazením, svody jsme ochladili pomocí originálně řešeného vodního pláště. Správnost a funkčnost řešení jsme si ověřili simulacemi. Využili jsme také bohaté zkušenosti s úpravami a integrací spalovacích motorů do dalších typů vozidel.

Naše řešení

Poskytujeme komplexní služby pro tradiční výrobce traktorů a stavebních strojů. Analyzujeme nejnovější technologické trendy. Přinášíme návrhy a konstrukce, které ověříme důkladnými výpočty. Zhotovujeme prototypové díly pro intenzivní testování.

Prohlédněte si, na čem jsme již pracovali:

Pomocná poloautomatická převodovka pro traktor

Vývoj pomocné poloautomatické převodovky

Rozvržení důležitých vnitřních dílů

Opatření všech mechanických součástí

Zhotovení prototypu

Testování prototypu

Dodání prototypů, včetně měření a posudkové zprávy

3D modely a kompletní výkresová dokumentace pro výrobu

Nový multifunkční panel

Benchmarková analýza interiéru traktoru

Pořízení návrhu, analýza digitálního prototypu

Vytvoření konceptu, konstrukce dílů, 2D a 3D dokumentace

Vývoj a výroba prototypových součástek, instalace u zákazníka

MBtech Bohemia

Děláme engineering. Vyvíjíme a vymýšlíme špičkové technologie, nástroje, systémy a součástky, bez nichž se neobejde svět dneška ani budoucnosti.

Vývojové, prototypové a testovací centrum máme v Plzni, naše velká pobočka sídlí v Praze a další pobočku najdete také v Mladé Boleslavi.

Naší mateřskou firmou je německá MBtech Group. Společně s ní patříme do celosvětové technologické skupiny AKKA Technologies.com.

budova MbTech

certifikáty

Ručíme za vše, co děláme.
Naše práce podléhá přísným a náročným certifikacím: od dodržování kvality dokonce i v citlivém leteckém průmyslu, přes zabezpečení informací až po ochranu životního prostředí.
Zaměstnavatel regionu Sodexo 2017 sodexo

Tato webová stránka využívá k poskytování služeb a statistice návštěvnosti soubory cookies. Další informace

S využitím souborů cookies souhlasím. Souhlasím